Як утеплити будинок з дерева?


Відразу скажемо, що для утеплення дерев'яного будинку найкраще використовувати утеплювач - мінеральна вата і саме утеплення проводити найкраще зовні будинку, оскільки це дозволить зберегти корисну площу всередині нього, а зовні треба буде робити каркас і обшивати його.
 

Пиломатеріали для утеплення

Для обшивки найкраще використовувати фасадні дошки, щоб зберегти цілісність дерев'яного будинку.

Чому ми пропонуємо вам використовувати саме мінеральну вату, вона пластична, легко лягає в наявний простір, має високу паропроникність та, звичайно ж, має прекрасні теплоізоляційними характеристиками.

Перш ніж робити теплоізоляцію , стіни будинку необхідно обшити плівкою з поліетилену або алюмінієвою фольгою, таким чином, ми створюємо герметичний шар. Плівка або фольга повинна бути покладена так, щоб шар знаходив на шар, приблизно на 10-15 сантиметрів, потім вони повинні проклеюватися.

Саму мінеральну вату найкраще укладати в два шари між рейками каркаса, так щоб шари знаходили один на одного.
 

Будуємо каркас

Мінеральна вата буде прекрасно триматися між рейками і не зажадає ніякого додаткового кріплення. Сам каркас виготовляють з дерев'яних рейок, які кріпляться вертикально на саму зовнішню стіну.

Ширина каркаса повинна складати приблизно від 50 до 65 см. Для захисту нижньої частини стіни від гризунів і комах знизу треба укласти густу і щільну металеву сітку. Крім теплоізоляційного матеріалу для надійного утеплення треба подбати про ізоляцію від вітру. Для цього зверху мінеральної вати щільно укладають шар віброізоляції.

Для цього можна використовувати плівку з поліетилену, руберойд з покриттям тільки однієї сторони або спеціальну вощений папір, всі верстви треба укладати внахлест і проклеювати. Після всіх цих робіт по утепленню каркас зверху оббивається дерев'яною дошкою. Краще використовувати натуральне дерево, а не сайдинг, дерево дозволить зберегти сутність дерев'яного будинку.

Коли ви повністю закінчили з обшивкою будинку, зверніть свою увагу на вікна, вони вийшли трохи утопленими. Для цього вам будуть потрібні нові підвіконня і наличники. Провівши всі ці роботи, ви зможете переконатися, що ваш будинок надійно утеплений.